Bezpieczne i 100% skuteczne kremy medyczne na niedoskonałości skóry AZS

 

Produkt deramatologiczny





Produkt na receptę do miejscowego stosowania przez wskazany przez lekarza czas

Substancją czynną kremu Elidel jest Pimekrolimus

Pimekrolimus jest lipofilową pochodna makrolaktamu askomycyny o działaniu przeciwzapalnym.

Pimekrolimus jest wybiórczym inhibitorem syntezy i wydzielania cytokin w komórkach. W rezultacie oddziaływań na specyficzne przemiany komórek pimekrolimus hamuje syntezę limfocytów T, odpowiedzialnych za rozwój stanu zapalnego.

Lek charakteryzuje się silnym działaniem przeciwzapalnym. W przeciwieństwie do glikokortykosteroidów, które również bywają stosowane w tego typu chorobach, pimekrolimus nie powoduje atrofii (scieńczenia) skóry i nie wpływa na komórki Langerhansa w skórze. W niewielkim stopniu wpływa na układową odpowiedź immunologiczną – nie zaburza pierwotnej odpowiedzi immunologicznej ani też nie ma wpływu na węzły chłonne w alergicznym kontaktowym zapaleniu skóry.

Pimekrolimus jest wskazany do stosowania w następujących przypadkach: łagodne i umiarkowane atopowe zapalenie skóry (świerzbiączka) w krótkotrwałym leczeniu objawów przedmiotowych i podmiotowych lub długotrwałym leczeniu cyklicznym, aby zapobiec zaostrzeniom choroby u chorych po 2. roku życia, u których stosowanie kortykosteroidów jest niezalecane lub niemożliwe (np. nietolerowanie leczenia kortykosteroidami, brak reakcji na leczenie kortykosteroidami lub zmiany występujące na skórze twarzy i szyi).

Dostępność biologiczna po zastosowaniu miejscowym jest minimalna i u większości chorych stężenie pimekrolimusu we krwi jest bardzo małe. Z tego względu nie przeprowadzono oceny metabolizmu pimekrolimusu po zastosowaniu miejscowym. Natomiast po jednorazowym podaniu doustnym występował on we krwi głównie w postaci niezmienionej. Lek wydalany głównie z kałem (78,4%), jedynie mała część wydalana jest z moczem (2,5%). W badaniach in vitro nie obserwowano metabolizmu pimekrolimusu w skórze człowieka.

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 2. roku życia.

Leku nie należy stosować na powierzchnię skóry objętą zakażeniem wirusowym ani z nadkażeniem bakteryjnym.

W przypadku braku poprawy po 6 tygodniach leczenia lub gdy wystąpi zaostrzenie choroby, należy skonsultować się z lekarzem, który prawdopodobnie zaleci przerwanie stosowania leku.

Ze względu na niewielkie wchłanianie ogólne nie ma ograniczeń dotyczących całkowitej dawki dobowej, powierzchni ciała, na którą nakładany jest krem, lub czasu trwania kuracji.

W trakcie leczenia należy unikać nadmiernego naświetlania skóry promieniami ultrafioletowymi (w tym solarium, terapia PUVA, UVA lub UVB). W razie konieczności przebywania na zewnątrz w okresie dużego nasłonecznienia należy stosować kremy ochronne z wysokim filtrem.

Lek można stosować na wszystkie obszary skóry, w tym także na skórę głowy, twarzy, szyi oraz powierzchnie skóry objęte wyprzeniem, z wyjątkiem błon śluzowych.

Należy unikać kontaktu kremu z oczami i błonami śluzowymi, a jeśli dojdzie do takiej sytuacji, należy usunąć preparat z tych powierzchni i/lub przepłukać je wodą.





























Komentarze

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Popularne posty